Dentimplant – Dental İmplantlar ve Cerrahi Cihazlar

Neden Genellikle Titanyum İmplant Tercih Edilir?

Titanyum implant, günümüzde en fazla tercih edilen implant türüdür.  Bu noktada titanyum implant ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik. Dentimplant aracılığı ile diş problemlerinize çözüm bulmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Titanyum İmplant Nedir?

Implant, ağız ve diş sağlığı ile ilgili son derece önemli olan uygulamalardır. Diş çürümesi ya da kırılması gibi nedenlerle dişlerde eksiklikler meydana gelebilmektedir. Bu da ağızda hem kötü bir görüntünün meydana gelmesine hem de konuşma ve yemek yeme gibi temel işlevlerin yerine getirilememesine neden olur. Bu noktada protez ve implant gibi çeşitli uygulamalar ile dişlerde ki eksiklikler tamamlanmaya çalışılır. Implant uygulamaları ile son derece güvenilir, kalıcı ve estetik dişlere sahip olabilir ve uzun yıllar boyunca hiçbir problem yaşamadan kullanabilirsiniz.

Titanyum implant kullanımında yoğun bir şekilde tercih edilen bir materyaldir. Son derece dayanıklı bir yapıya sahip olması ve ağız içindeki tüm sıvılar ile etkileşime girmemesi tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra doku dostu bir madde olarak da bilinmektedir. Aynı zamanda titanyum implantların iyileşme süreleri çok daha azdır.

Titanyum implant kullanımında yoğun bir şekilde tercih edilen bir materyaldir.

Titanyum İmplant Kimlere Uygulanır?

Implant uygulamaları dişlere uygun bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sabit ya da çıkarılabilir bir yapıya sahip olması nedeni ile yoğun bir şekilde tercih edilen implant uygulamaları takma diş, köprü diş gibi uygulamaları desteklemek için de kullanılabilen bir diş uygulamasıdır.

Implant uygulamalarının hangi durumlarda yapılacağına doktorunuz karar verecektir. Ancak genel olarak implant uygulamalarının yapılabildiği durumları aşağıdaki gibi detaylandırabilmemiz mümkündür.

•          Bir dişin kaybedilmesi durumunda komşu dişlere herhangi bir şekilde zarar verilmeden implant uygulaması yapılabilmektedir.

•          Azı dişlerin ve büyük dişlerin olmaması durumunda implant uygulamaları kullanılabilmektedir.

•          Alt çenede bir adet dahi dişin olmaması durumunda diş implantı tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Alt çene de ön bölgeye yerleştirilmiş olan 2 ya da daha fazla dişe implant tedavisi uygulanabilmektedir.

•          Uzun dişsiz boşlukların olması durumunda kullanılabilmektedir. Dişsiz bölgenin uzun olduğu çeşitli durumlarda bu yöntem ile herhangi bir problem meydana gelmeyecektir.

•          Dişlerin bulunmadığı üst ve alt çenelerde, kemik erimesi durumunda uygulanabilmektedir. Kemik erimesi diş çenesinde de erimelere neden olur. Bu doğrultuda alt ve üst çeneye en az 2 implant uygulaması yapılır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir