Dentimplant – Dental İmplantlar ve Cerrahi Cihazlar

Doğru İmplant Seçimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş implantı, insan yaşamında konforu sağlamak adına tercih edilen alternatiflerden bir tanesidir. Dişlerde görülen eksikliği gidermek adına önemli olan implantı seçerken çok titiz çalışmalara imza atmak önemlidir. O halde bir diş implantı yaptıracaksanız doğru seçim sayesinde kusursuz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Diş implantı uygulamalarında en yaygın seçeneklerden bir tanesi titanyumdan imal edilenlerdir. Genellikle en çok tercih edilen titanyum implantların alerjik etki göstermemesi ve hızlı ossointegre olması nedeniyle tercih edildiği bilinmektedir. Vücudun kabul etmeyeceği ve iltihap reaksiyonu göstereceği anlaşılan titanyumdan daha farklı malzemelerle implant uygulamasına başvurmak daha doğru olacaktır.

İmplantlar kemikle daha kolay osseointegre olması sebebiyle titanyumdan yapılmaktadır.

İmlant Farklılıkları Nedir?

İmplant uygulamalarında titanyum yerine seramik kullanılması ile temel farklılıkların ortaya çıkacağı açıktır. Bu kapsamda implantın neden titanyum değil de seramikten tercih edilmesi gerektiğine bakmak gerekir. Aşağıda sıraladığımız detaylarla implantın seramik olması sayesinde yakalayabileceğiniz avantajların neler olduğunu öğrenin!

  • Titanyum korozyona uğrasa da seramikte korozyon oluşumu olmaz,
  • Bakterilerin plak oluşturma kapasitesi seramiklerde yok denecek kadar azdır,
  • İmplant çevresinde iltihap oluşumu seramik kullanıldığında daha düşük bir ihtimaldir,
  • Rengi tamamen beyaz olduğundan estetik açıdan daha dikkat çekicidir,
  • Doğal bir görüntü sağlaması nedeniyle dişlerinizle uyum sağlar,
  • 5 yıl sonra dahi seramik ilk günkü kadar güçlü ve sağlıklı kalır.

Tüm bu özellikleri düşünüldüğünde seramik implantların özelliklerinin çok daha değerli olduğundan söz edilebilmektedir. Siz de implant seçerken mutlaka seramik ve titanyum arasındaki farkı bilmelisiniz.

İmplant Seçimi Neye Göre Yapılır?

Diş implantı seçerken bireylerin dikkate aldığı birbirinden özel durumlar vardır. Zira implant sadece görsel manada değil işlevsel manada da kusursuz olmalıdır. Söz konusu durumlar düşünüldüğünde hasta tercihleri, titanyum – seramik farkı ve fiyatları dikkate almak gerekir. Aksi takdirde yapacağınız seçim sizi doğru sonuçlara götürmeyecektir. O halde kaliteden yana tercih kullanarak başarılı bir sonuca ulaşmanın yollarını bulmalısınız. Dentimplant sunduğu özel çözümlerle hastaların sağlığını destekleyecek implantlara kapı aralar. Size sadece doğru implantı seçmek kalır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir