Dentimplant – Dental İmplantlar ve Cerrahi Cihazlar

Dentcon

Dentcon

Dentimplant dental sistemleri yetenekli ve uzman mühendislerimiz tarafından geliştirilmiştir.

Piyasa talebi, uluslararası partnerlerimiz ve tecrübeli akademisyenlerin çalışmaları, AR-GE ekibimizi çığır açan yenilikçi çözümler üretmeye evirmiştir.

Profesyonel ekibimiz ve sunduğu çözümler Dentimplant markasını piyasanın rakipsiz markası olma yolunda önderlik etmektedir.

11° Konik Bağlantı & Platform Switching

11° Konik Bağlantılı Dentcon ve abutmentları Platform Switching özelliğine sahiptir. Bu sayede Dentcon, yüklemeden 5 yıl sonra bile marjinal kemik seviyelerinin korunmasını ve yüksek başarı oranı sağlar.

Morfoloji

Hücre yapışmasının biyolojik etkisini hızlandırmak, osseoentegrasyon sürecini güçlendirmek ve sonrasında daha başarılı bir klinik sonuç elde etmek için geliştirilmiş bir yüzeydir. Yüzey elde edilirken önce mekanik işleme tabi tutulur (Alüminyum Oksit ile Kumlama) sonrasında yüzeyde oluşturulan pürüzlendirme işleminin ardından kimyasal aşındırma ve temizleme işlemi (Large Acid Etched) ve en son soğuk Argon Plazma ile yüzey aktif hidrofilik bir yüzey halini alır. Yapılan asitlemenin yanı sıra dağlama işlemi ile 2,5-3,5 μm çap arasında mikro çukurlar oluşturulur. Kumlama ve asitleme işlemlerinin ardından tamamen temizlenmiş yüzeyde 2,5-3,5 μm ortalama  değer ölçülmektedir.Bu sayede osteoblastik hücrelerin yapışmasını arttırır ve osteogenez sürecini destelemek için bir kaç mikron düzeyinde homojen mikro gözeneklilik ile karakterize edilen yüksek derecede temizliğe sahip bir yüzey oluşturulur. Tüm bu faktörler kemikten implanta en iyi ankrajı ve implantın çıkarılması için gereken tork kuvvetini maksimuma çıkartmayı sağlar. Dolayısıyla yapılan tüm işlemler osseoentegrasyon zamanını düşürmek ve kalitesini artırmak için implantolojide tercih edilen en etkili yöntemdir. 

                          

Dentcon Dental İmplant Sistemleri'nin her türlü ihtiyaca yönelik abutment seçeneği mevcuttur. Geniş ürün yelpazesi ile Dentcon Dental İmplant Sistemleri diş hekimleri ve laboratuvarlar için büyük rahatlık sağlar.

Dentcon Dental İmplant Sistemleri bünyesinde bulunan Multi Unit Abutment seçenekleri ile  tüm oklüzal vidalı restorasyonlara çözüm üretebilmektedir. Öte yandan 17° ve 30° seçenekleri ile All on Four ve All on Six operasyonlar için biçilmez kaftandır. 

Dentcon Dental İmplant Sistemleri'ne ait ürünlerin 3D bilgileri Exocad ve Dentalwings kütüphanelerinde mevcuttur. Bu sayede dijital dayanaklar aracılığı ile hastaya özel restorasyonlara imkan sağlar.