Dentimplant – Dental İmplantlar ve Cerrahi Cihazlar

dental implant

Dental İmplant Sonrası Ağız Bakımı

Dental impant tedavisi sonrasında ağız bakımlarınızı yaptırmak daha kaliteli ve sağlıklı olmanız açısından oldukça değerlidir. Özellikle Dental impantın başarılı olması noktasında önemli olan bu uygulamaları dikkate alarak ağız ve diş sağlığınızı önemseyin. Bakımlarınızı doğru ve düzeli bir şekilde yapmanız size çok büyük avantajlar getirecektir. Şimdi gelin Dental impant uygulamaları sonrasında mutlaka dikkat etmeniz gerekenlerin neler olduğunu inceleyelim!

Dental İmplant Operasyonu Öncesi Klinikte Bir Kadın

Dental İmplant Sonrası Ağız Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Dental impant tedavisi sonrasında aşağıda sıraladığımız detaylara dikkat ederek daha sağlıklı olma şansı elde edebilirsiniz.

  • Tedaviyi takip eden 2 saat boyunca herhangi bir şey yemeniz ya da içmeniz önerilmez. Tedavi sonrasındaki 24 saat içerisinde de sıcak içecekler tüketmemeye özen göstermelisiniz.
  • Dental impant uygulamasını takiben kanamayı durdurmak ve görsel kusursuzluğu sağlamak adına yumuşak tamponlardan yararlanmalısınız.
  • Operasyonu takip eden 1 gün boyunca kanama görülmesi doğaldır. Ağzınızdan kan gelmesi hatta yastığınızda kan lekeleri olması anormal değildir.
  • Dental impant uygulaması sonrasında diş fırçalama ve gargara gibi işlemlerden uzak durmalısınız.
  • Uygulamanın ardından 36 saat geçmişse günde 2 defa gargara yaparak iyileşme sürecini hızlandırmalısınız.
  • Operasyonu takip eden 24 saat içerisinde alkol ve sigara kullanımından uzak durmalısınız.
  • Dental implant uygulamasının ardından 2 ile 3 gün boyunca şişlik ortaya çıkması çok normaldir. Şişliklerin giderilmesi amacıyla soğuk uygulamaya başvurabilirsiniz.
  • Ağız içerisinde yer alan dikişlerin iyileşme durumuna bağlı olarak 1 hafta içerisinde alınması gerekir.
  • Ağrılar ve iltihap oluşumuna karşı doktorunuzun tavsiye ettiği ilaçları kullanmalısınız.

İmplant Tedavisi ile Yeni Dişlerinize Kavuşun

Dental impant uygulaması ile sağlıklı ve güzel dişlere ulaşmak mümkündür. Özellikle dişlerinin görsel açıdan kusurlu olduğunu düşünen kimselerin tercih ettiği bir uygulama olan Dental impant sayesinde kaliteli bir diş yapısına kavuşun. Dişlerinizin eksik, kırık ya da çürük olması sorunlarını ortadan kaldırabileceksiniz. Dentimplant, ayrıcalıklarla dolu çözümleri ve kaliteli hizmetleri ile size sağlıklı dişler vaat eder.

Siz de dişlerinizdeki sorunları gidermek istiyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz. Sağlıklı ve güzel dişlere kapı aralamak sizin için çok özel olacak!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir