Dentimplant – Dental İmplantlar ve Cerrahi Cihazlar

Geleneksel Diş Hekimleri Buluşması 2021

Yepyeni bir Dentimplant Diş Hekimleri Buluşması’na hazır mıyız? 

21-24 Ekim 2021 tarihlerinde Antalya/Kemer, Mirage Park Resort’de gerçekleşecek bu buluşmada gündüz bilimsel etkinlikler ve seminerlerle zihnimizi, arta kalan tüm zamanda ise ruhumuzu Kemer’in eşsiz doğası ve süpriz eğlenceler ile doyuracağız. 

Sınırlı sayıda kontenjan için ön rezervasyon yaptırmaya ne dersiniz? Hadi, hemen arayın. 

Detaylı bilgi için hemen arayın; (0312) 424 10 28

Etkinlik programımız:

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1982 yılında mezun olan Prof. Dr. Dt. Ateş Parlar, aynı yıl, Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne asistan olarak girmiştir. 1986 yılında Doktora, 1988 yılında Doçentlik ve 1995 yılında Profesörlük unvanını almıştır.1991 yılında, TÜBİTAK Doktora Sonrası Yurtdışı araştırma bursu alarak; Bern Üniversitesinde, Prof. Dr. Lang ile; 1993 yılında da TÜBİTAK bursu ile Texas Üniversitesinde Prof. Dr. Caffesse ile birlikte bilimsel çalışmalar yürütmüştür.nYaptığı akademik çalışmalar ile 6’sı Uluslararası, 2’si ulusal olmak üzere 8 adet bilim ve onur ödüllerine layık görülmüştür. 70’i aşkın Yurt dışı ve yurt içi yayını bulunmaktadır. Prof. Dr. Dt. Parlar, European Academy of Periodontology Workshoplarına 1993, 1996, 2002 ve 2008 yıllarında davetli delege olarak katılmış ve Periodontoloji –İmplantoloji çalışma guruplarında delege olarak ülkemizi temsil etmiştir.n2012 yılından beri ulusal ve uluslararası organizasyonlarla yurtdışında kadavra üzerinde ileri implant cerrahisi kursları vermektedir. Kurucusu olduğu PrimaDent Diş Kliniğinde, Diş hekimi olarak çalışmayı sürdürmektedir.

Prof. Dr. Sermet Şahin Kimdir?

1992 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan Dr. Şahin, 2000 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi‘nde Periodontoloji AD’da doktorasını tamamlamış, 2011 yılında Doçent, 2017 yılında da Profesör unvanını almıştır. 2014 yılında Kıdemli Albay rütbesiyle kendi isteğiyle kurumdan emekli olan Dr.Şahin, halen çalışmalarına İstanbul Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak ve Ankara’daki özel kliniğinde devam etmektedir. Türk Periodontoloji Derneği, Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği ve Avrupa Periodontoloji Derneği üyesidir. İlgi alanları; Yönlendirilmiş kemik rejenerasyonu, minimal inzaviv sinüs lift uygulamaları, gummy smile tedavisi estetik diş hekimliği,  implant uygulamaları ve dental fotoğrafçılıktır.

1991 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Karasu Doktorasını Londra Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Prof. Dr. Karasu halen Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı görevini yürütmektedir.

 

1977 yılında İzmir’de doğan Aydın Gülses, 1995 yılında Bornova Anadolu Lisesi’nden, 2000 yılında Ege Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur. 2007-2011 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalında doktorasını tamamlamış, 2014 yılında Doçent ünvanı almıştır. 15 yıl Türk Silahlı Kuvvetleri ve müteakiben 2 yıl süreyle Sağlık Bakanlığındaki hizmet süresinin sonunda istifa etmiştir. 2018 yılından bu yana Almanya’nın Kiel şehrinde bulunan Christian Albrechts Üniversitesi Agiz, Çene, Yüz ve Plastik Cerrahisi Bölümünde öğretim üyeliği ve Poliklinik ve Acil hizmetlerinden sorumlu Başhekimlik görevlerini sürdürmektedir. Ulusal ve uluslararası dergilerde 100ün üzerinde makale ve kitap bölüm yazarlığı bulunmakta olup, bilimsel ve klinik çalışmalarının ağırlık noktaları; temporomandibuler eklem rahatsızlıkları, implantolojide anında yükleme protokolleri ve biyomalzemelerdir.

A. Atila Ertan 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 1995 yılında H.Ü. Diş hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi bölümünde doktora eğitimime başladı. 2001 yılında doktora eğitimini başarı ile bitirerek aynı bölümde uzman doktor olarak çalışmaya başladı. 2005-06 yılında Hollanda, Amsterdam’da TÜBİTAK  BİDEB doktora sonrası araştırma programı ile misafir araştırmacı olarak çalışmalarda bulundu. 2010 yılında Yrd. Doç. Dr. ve 2011 yılında Doç. Dr. ve daha sonra Prof. unvanlarını aldı. Halen aynı fakültede çalışmakta ve bunun dışında meslek sonrası eğitim faaliyetleri kapsamında implant ve estetik diş hekimliği, dental fotoğrafçılık konu başlıklarında kurslar vermektedir.

17.08.1968 tarihinde Ankara’da doğan Ali Rıza İlker Cebeci, Ankara Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi’nden 1990 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl Oral Diagnoz ve Radyoloji Anabilim Dalı’nda doktora programına başladı, 1996 yılında “Tükürük Bezi Hastalıklarında Çeşitli Görüntüleme Yöntemlerinin Karşılaştırılması” adlı tez çalışmasını tamamlayarak Bilim Doktoru unvanı aldı. Üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam eden Cebeci; bu süreçte yurtiçi ve yurtdışı yayınlar, tebliğler, konferanslarla akademik ortamda yer aldı. 2008 yılı Nisan ayında görevinden istifa ederek serbest olarak çalışmaya başladı. Bu dönemde bir kitabı yayınlan Cebeci, serbest diş hekimliği alanına geçmesi ile beraber Ankara Diş hekimleri Odası etkinliklerinde daha fazla yer almaya başladı. Bu süreçte 2010-2012 döneminde Ankara Diş hekimleri Odası Genel Sekreteri,  2012-2014 ve 2014-2016 dönemlerinde Ankara Diş hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Bu görevleri sırasında Eğitim, Tanı-Tedavi Protokolleri ve Kodlama Sistemleri, Uzmanlık gibi TDB Komisyonlarında ve birçok ADO Komisyonunda görev yaptı. 2016-2018 döneminde ise Türk Diş hekimleri Birliği Genel Başkanı olarak görev yaptı.

1960 yιlιnda Kars’da doğmuş, ilköğrenimini Kars’ta, ortaöğrenimini Adana’da tamamlamış ve 1979 yılında Adana Erkek Lisesinden mezun olmuştur. Ekim 1979 yılında eğitim amaçlı olarak Almanya’ya giden Yahya Açıl, 1980-81 yılları arasında dil eğitimine müteakip, 1982-83 yılları arasında Alman-Lisesi denkliğini Hannover’den almıştır. 1983 – 1988 yılları arasında Osnabrück’de Biyoloji öğrenimini ve 1998 – 1991 yılları arasında  Biyokimya bölümünde doktora eğitimini tamamlamıştır. 1991 – 1997 yılları arasında doçent olarak Lübeck Tιp Universitesinde görev yapmış olup, 1999‘da Profesörlük Tezini Kiel Tιp Fakültesinde yazmıştır. Ekim 2003`den itibaren Profesörlük üvanιna sahiptir. 1997‘den bu yana, Christian Albrechts Üniversitesi Tιp Fakültesinde Araştιrma Merkezi ve Bilimsel Laboratuvarlar Başkanı olarak çalιşmaktadır. Prof Dr. Yahya Açιl, Christian Albrechts Üniversitesi Tιp Fakültesinde ve Matematik-Fen Fakültesi Biyoloji bölümlerinde tam kadrolu olarak Öğretim Üyesi olan ilk Türk bilim insanıdır.  Prof. Dr. Yahya Açιl’in son yıllarda ilgilendiği araştırma konuları arasında; “maksillofasiyal rekonstrüksiyonda kök hücre uygulamaları, hücresel düzeyde bifosfonat ve antirezorptif ajan kullanımına bağlı değişiklilkler, biyomateryal-biyokompatibilite araştırmaları, peri-implantitis biyolojisi ve dental implant uygulamalarında kemik arttırımına yönelik güncel yöntemler” yer almaktadır.

1991 yılında Ankara Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi’nden dönem üçüncüsü olarak mezun olan Kurtiş; 2003 yılında Gazi Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi’nde doçent, 2008 yılında ise profesörlük unvanı aldı. Halen özel muayenehanesinde erişkin ve çocukların ihtiyacı olan tüm diş tedavilerini yapmaktadır. Özel İlgi Alanları; Dental İmplantolojiye Yönelik Tüm Cerrahi Uygulamalar, Desteğini Kaybetmiş Dişlerin Kurtarılmasına Yönelik Periodontal Cerrahiler, Tekli ve Çoklu Dişeti Çekilmelerinin Kapatılmasına ve Estetiğin Tekrar Sağlanmasına Yönelik İleri Mukogingival Cerrahiler, Estetik Kuron Boyu Uzatma Cerrahileri ve Kaybedilen Kemik Dokusunun Yeniden Elde Edilebilmesine Yönelik İleri Kemik Yükseltme Cerrahi Uygulamalar