Bize ulaşın

0 312 424 10 28 - info@dentimplant.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzt - Cuma : 9.00 - 18.00 Cmt : 9.00 - 14.00 Paz: Kapalı

Çalışma Saatleri

Pzt - Cuma : 9.00 - 18.00 Cmt : 9.00 - 14.00 Paz: Kapalı

Hastalar İçin

Kaybedilen bir dişin yerine implant uygulamasının avantajları nelerdir?

İmplant destekli sabitlenmiş köprüler hastaya konfor ve doğal diş hissi verir. Hareketli protezler birkaç dişin yerine ya da tüm dişlerin yerine kullanılabilirler. İmplant üzerine yerleştirilen üst yapı protezleri ile implantlar hastaya oldukça yüksek derecede rahatlık ve kullanım kolaylığı sağlar. İmplant uygulamalarında sağlıklı komşu dişler köprü uygulamasında olduğu gibi herhangi bir işleme maruz kalmazlar.

İki ya da daha fazla komşu dişin eksikliğinde tedavi seçenekleri nelerdir?

Birden fazla diş kaybı durumlarında birkaç seçenek mevcut olup, tüm seçenekler implantı içermez. İmplantlar kaybedilen dişlerin yerlerine yerleştirilerek üzerine tekli kron veya köprü yerleştirir. Ağızda mevcut diğer dişlerin yapısına ve dağılımına bağlı olarak köprü uygulamasına gidilebilir. Köprü simantasyon ile dişlere bağlanır ve eksik dişlerin yerini tutar. Diş destekli hareketli protez de birden fazla komşu diş eksikliğinde uygulanabilir bir seçenektir. Ancak seçenek konforlu olmamakla beraber sabit değildir. Şayet hasta […]

Tek bir dişin eksikliğinde tedavi seçenekleri nelerdir?

Tek bir dişin kaybı durumunda birkaç uygulama seçeneği mevcuttur ve tüm seçenekler implantı kapsamaz. İmplant kaybedilen dişin boşluğuna yerleştirilir, üzerine üst yapısı konur ve kron oluşturulur, böylece implant kaybedilen dişin yerini alır. Kaybedilen tek bir dişin yerine hareketli protez yapılabilir. Bu yöntem yalnız ağızda hareketli protezin kullanılmış olması durumunda uygulanır. Kaybedilen tek bir dişin yerine hareketli protez yapılabilir. Bu yöntem yalnız ağızda hareketli protezin kullanılmış olması durumunda uygulanır.

Dental implantlar ne içindir?

İmplantlar kronun, köprünün ya da protezlerin yapılabilmesi için bir ya da birden fazla dişin yerini tutması amacı ile kullanılırlar. İmplantın yerleştirilmesindeki amaç sağlığınızı geri kazanmanız, çiğneme işlevinizin iyileştirilmesi ve estetik görünüşünüzün iyileştirilmesidir.

Osseoentegrasyon nedir?

İmplantın yerleştirilmesinden sonra implantı çevreleyen kemikler implantın yüzeyini kaplar ve tutunurlar. İmplantın kemiğe tutunması osseoentegrasyon olarak tanımlanır. Osseoentegrasyon; implantın kemiğe tutunamadığı durumlarda gerçekleşmez ve implant düşer.